Κατάστημα: Μικρή Διαθεσιμότητα
Pick Up Point: Μικρή Διαθεσιμότητα
Πληροφορίες
Κωδικός Msystems: 001-74241
Part Number: 90NB13W3-M00P90
Παρακαλώ συμπληρώστε τον ΤΚ σας
Παρακαλώ επιλέξτε νομό
Παρακαλώ επιλέξτε πόλη
Με πιστωτική κάρτα Visa, Mastercard, American Express, Diners
Παρακάτω βλέπετε τις επιλογές για τις έντοκες δόσεις.
Με πιστωτική κάρτα Visa, Mastercard
Δεν υπάρχει η δυνατότητα για άτοκες δόσεις με κάρτες American Express και Diners
Δόσεις χωρίς πιστωτική
Δόσεις χωρίς πιστωτική με tbi bank
Facebook Twitter Email
Περιγραφή
ASUS Vivobook 16 OLED
Let your vision shine
Smooth power
Cooler, quieter and faster!
Explore a fresh new vision
A new perspective on laptop audio
Upgrade your audio experience
ASUS ErgoSense keyboard, comfortable typing experience
Full-sized keyboard 19.05 mm
The full-size 19.05 mm key pitch is the same as a desktop keyboard so you can whizz through your work with superb typing comfort and accuracy.
Dished key caps 0.2 mm
The 0.2 mm key-cap dish is designed to match the shape of your fingertips so your fingers are gently guided to the ideal contact point with the keys.
Long key travel 1.4 mm
The long 1.4 mm key travel lets you type without having to use too much force. And the special ASUS-designed rubber dome guarantees your click force is met with just the right tactile bump you need for a nice grip.
0.1 mm key cap relief
When fully depressed, the keys on the ErgoSense keyboard don’t sink below the level of the keyboard deck. The key caps remain at least 0.1 mm above the chassis surface, providing you with a comfortable, ergonomic typing experience.
Enhance number key layout
Optimal click ratio: Engineered to perfection
ASUS Antimicrobial Guard Plus - Inhibit 99% of COVID-19, flu virus & bacteria
Unlock in one touch
Physical webcam privacy shield
Wide open for sharing
Perfect in every detail
Charge with speed
Be extraordinary!
US Military-Grade Laptop Durability
Τεχνικά Χαρακτηριστικά
ΚατασκευαστήςAsus
Part Number90NB13W3-M00P90
ΚατηγορίαLaptop
Τύπος LaptopHome/Business
Εύρος Διαγωνίου15" εώς 16.9"
Διαγώνιος16" OLED Display, Glossy, 60Hz, 0.2ms, 300nits, 1000000:1, 95% DCI-P3 - Low Blue Light
Ανάλυση ΟθόνηςFullHD (έως 1920x1280)
1920x1200
ΕπεξεργαστήςIntel Core™ 9/i9/Ultra 9
Μοντέλο ΕπεξεργαστήCore 9 270H (2.70GHz - Turbo Boost 5.80GHz, 24MB Intel Smart Cache, Raptor Lake, 14 Cores / 20 Threads)
Μνήμη RAM24GB (1x8GB Soldered On Board, 1x16GB SO-DIMM) 5600MHz, Maximum memory up to 24GB (1x slot)
Τύπος ΜνήμηςDDR5
Δίσκος1TB NVMe SSD - Gen 4.0 x4
Κάρτα ΓραφικώνΕνσωματωμένη
Μοντέλο Κάρτας ΓραφικώνIntel® Graphics
Υποστήριξη ΔικτύουWiFi a/b/g/n/ac/ax - WiFi 6 Realtek RTL8851BE-CG (1x1)
Bluetooth (v 5.2)
Συνδέσεις2x USB 2.0
2x USB 3.2 type A Gen 1
1x USB 3.2 type C Gen 1 (Supports PD)
1x HDMI (v 1.4)
Τύπος PanelOLED
Λειτουργικό ΣύστημαWindows 11 Home
ΠληκτρολόγιοΕλληνικό - Chiclet Keyboard with numeric keypad
ΒάροςΚάτω από 2 κιλά (~ 1.88 kg)
Λοιπά στοιχείαWebcam: 720p HD camera with privacy shutter
Audio
SonicMaster
Built-in speaker
Built-in microphone
1x 3.5mm Combo Audio Jack
Power
Battery: 50WHrs, 3S1P, 3-cell Li-ion
AC Adapter: TYPE-C, AC 100~240V 50/60Hz universal
AC Adapter Output: 20V DC, 3.4A, 68W