Προϊόντα
Dell Pro 14 Plus PB14255 - Ryzen 5 PRO-230 - 32GB - 1TB SSD - AMD Radeon Graphics - Windows 11 Pro - ProSupport
Χωρίς ΦΠΑ: 1.063,71 €
Pick Up Point: Άμεσα διαθέσιμο
Πληροφορίες
Email: info_dellhellas@dell.com
Δόσεις
Άτοκες Δόσεις
Dell Pro 14 Plus PB14255
Scalable & sleek
Work anywhere on scalable mainstream business laptops featuring AI PC options powered by AMD Ryzen™ processors and a lightweight and eye-catching design.
Maximize productivity
Long-lasting battery life gives you the freedom to work unplugged.
.png)
Advance your workflow with AI
Turbocharge your efficiency and multitasking on an AI PC with an AMD Ryzen™ 5 PRO 230 processor. Featuring an NPU, GPU and CPU, you can leverage powerful on-device AI to optimize a wide range of current and future applications.
For companies looking to accelerate deployment of AI applications across their workforce, Dell delivers a comprehensive AI toolkit leveraging NPU technology. Dell Pro AI Studio brings AI directly to your device, delivering cloud-like seamlessness without the hefty price tag. It's perfect for on-device AI integration and keeping things running smoothly across any work setup.
.png)
Smoother interaction
See it all
Sleek, narrow borders on a spacious 16:10 aspect ratio display provide 5% more screen space, allowing more room for productivity.
Nimble navigation
Thoughtfully crafted with a roomy palm rest and roomy touchpad, you have the space to comfortably and quickly navigate through tasks.
Instant access
Get real answers, inspiration and solutions with the click of a button using the Windows Copilot Key, your own personal AI assistant.
.png)
Clearer communication
Stay connected and do more with Microsoft Teams and Microsoft Studio Effects. Now you can eliminate distracting sights and sounds and elevate your video calls experience.
.png)
Ports and slots
.png)
- Optional external nano SIM card tray (available on WWAN configurations)
- Global Headset Jack
- USB 3.2 Gen 1 Type-A with PowerShare
- Optional RJ45 (1 Gbps)
- Wedge-shaped lock slot
- HDMI 2.1
- USB 3.2 Gen 1 Type-A
- 2 x USB Type-C Thunderbolt™ 4.0 with Power Delivery 3.1 & DisplayPort™ 1.4a
- Optional Smartcard reader
| Κατασκευαστής | Dell |
| Μοντέλο | Pro 14 Plus PB14255 - Ryzen 5 PRO-230 - 32GB - 1TB SSD - AMD Radeon Graphics - Windows 11 Pro - ProSupport |
| Part Number | 1021948397 |
| Κατηγορία | Laptop |
| Τύπος Laptop | Home/Business |
| Εύρος Διαγωνίου | μικρότερο από 15" |
| Διαγώνιος | 14" IPS, Anti-Glare, 60Hz, 300nits, 800:1, 45% NTSC |
| Ανάλυση Οθόνης | 1920x1200 |
| Επεξεργαστής | AMD Ryzen™ 5 PRO Processor |
| Μοντέλο Επεξεργαστή | AMD Ryzen 5 PRO 230 (3.50 GHz Base Clock - Up to 4.90 GHz Max Boost Clock, 16MB L3 Cache, Zen 4, 6 cores / 12 Threads) |
| Μνήμη RAM | 32GB 7500MHz Soldered On-Board, not upgradable |
| Τύπος Μνήμης | LPDDR5 |
| Δίσκος | 1TB NVMe SSD Gen 4 |
| Κάρτα Γραφικών | AMD Radeon™ Graphics |
| Μοντέλο Κάρτας Γραφικών | AMD Radeon™ Graphics |
| Υποστήριξη Δικτύου | Ethernet (Gigabit) WiFi a/b/g/n/ac/ax/be - MT7925 WiFi 7, 2x2 Bluetooth v5.4 |
| Συνδέσεις | 2x USB 3.2 type A Gen 1 (1x PowerShare) 1x HDMI v2.1 TMDS 2x Thunderbolt 4 (USB Type C) (DisplayPort Alt Mode/Power Delivery) |
| Λειτουργικό Σύστημα | Windows 11 Pro |
| Πρόσθετα Χαρακτηριστικά | Xωρίς optical drive Greek Backlit Keyboard - AI hotkey Card Reader - Smart Card Webcam 1080p RGB IR, with privacy shutter Fingerprint Reader |
| Οπισθοφωτισμός Πληκτρολογίου (Backlit) | Mε οπισθοφωτισμό |
| Βάρος | Κάτω από 2 κιλά (1.56 kg) |
| Λοιπά στοιχεία | Audio Realtek ALC3329 SoundReal Stereo conversion SoundWire interface Speaker output: 2W + 2W (2.5 W Peak) 1x 3.5mm Universal Audio Jack Digital-array microphones Power Battery: Integrated 55Wh, 3-cell Li-ion Power Adapter: 65W AC Adapter, USB Type-C Design Case Color: Platinum Silver Dimensions (WxDxH): 313.50 x 224 x 19.50 ~ 21.20 mm Security Trusted Platform Module (Firmware TPM) |
| Εγγύηση | 3 Έτη ProSupport, Next Business Day On Site Service, Τηλ. +30 211 199 7408 Email: info_dellhellas@dell.com |



