Προϊόντα
Dell Pro Max 16 MC16255 - Ryzen AI 7 PRO-350 - 16GB - 512GB SSD - Nvidia RTX Pro 500 6GB - Windows 11 Pro - ProSupport
Χωρίς ΦΠΑ: 1.834,68 €
Πληροφορίες
Δόσεις
Άτοκες Δόσεις
Dell Pro Max 16 MC16255
AI at your fingertips
Built-in AI boosts your workflows, effortlessly tackles large data sets, and helps you seamlessly run applications enhanced with AI capabilities by top ISVs. With AMD Ryzen and dedicated NPU, enjoy powerful on-device AI experiences like inclusive collaboration, seamless content creation and energy efficiency, and faster threat detection.
.png)
Work from anywhere
Designed for professionals on the move, tackle demanding tasks wherever you are. Its sleek, lightweight design ensures effortless mobility, while the high-performance hardware ensures seamless multitasking, video editing, and more.
.png)
Elite user experience
With the Smart Amp audio system and IR HDR IR camera, experience more vibrant media. A heightened display and sharp details make your virtual meetings and creative projects even more clear.
.png)
Accelerate business success with Copilot and Windows 11 Pro
AI-powered multi-tasking mastery for a new way of working with Windows 11 Pro. With features like Copilot in Windows, get better answers, grow your skills, and effortlessly optimize workflows. Windows 11 Pro on Dell PCs come with the latest advances in security and AI delivered conveniently to your desktop. Benefit from AI-enhanced efficiency, performance, and security today, and innovate to take on new challenges tomorrow.
.png)
Ports and slots
.png)
- Universal audio port
- USB 3.2 Gen 1 Type-A (5 Gbps) port with PowerShare
- RJ-45 Ethernet (1Gbps)
- Wedge-shaped lock slot
- HDMI 2.1
- USB 3.2 Gen 1 Type-A (5 Gbps) port
- Thunderbolt™ 4 (40 Gbps) ports with Power Delivery and DisplayPort
- Thunderbolt™ 4 (40 Gbps) ports with Power Delivery and DisplayPort
- Micro SD
- Optional Smart Card Reader
| Κατασκευαστής | Dell |
| Μοντέλο | Pro Max 16 MC16255 - Ryzen AI 7 PRO-350 - 16GB - 512GB SSD - Nvidia RTX Pro 500 6GB - Windows 11 Pro - ProSupport |
| Part Number | 1024786408 |
| Κατηγορία | Laptop |
| Τύπος Laptop | Workstation |
| Εύρος Διαγωνίου | 15" εώς 16.9" |
| Διαγώνιος | 16" Anti-Glare, 60Hz, 300nits, 1000:1, 45% NTSC |
| Ανάλυση Οθόνης | FullHD (έως 1920x1280) 1920x1200 |
| Επεξεργαστής | AMD Ryzen™ 7/ΑΙ 7/7 Pro |
| Μοντέλο Επεξεργαστή | AMD Ryzen™ AI 7 PRO 350 (2.00 GHz Base Clock - Up to 5.00 GHz Max Boost Clock, 16MB L3 Cache, Zen 5/5c, 8 cores / 16 Threads) |
| Μνήμη RAM | 32GB 8000MHz, Soldered on-board, not upgradable |
| Τύπος Μνήμης | LPDDR5X |
| Δίσκος | 512GB NVMe SSD - Gen 4 |
| Κάρτα Γραφικών | Διακριτή Nvidia RTX PRO |
| Μοντέλο Κάρτας Γραφικών | RTX Pro 500 6GB |
| Υποστήριξη Δικτύου | Ethernet - Realtek RTL8111H-CG (10/100/1000 Mbps) WiFi a/b/g/n/ac/ax/be - MediaTek Wi-Fi 7 MT7925, 2x2 Bluetooth v5.4 |
| Συνδέσεις | 2x USB 3.2 type A Gen 1 (1x PowerShare) 1x HDMI v2.1 2x Thunderbolt 4 (USB Type C) (Supports PowerDelivery, DisplayPort 2.1) |
| Τύπος Panel | IPS/Type IPS |
| Λειτουργικό Σύστημα | Windows 11 Pro |
| Πρόσθετα Χαρακτηριστικά | Ethernet - Realtek RTL8111H-CG (10/100/1000 Mbps) Card Reader - Smart Card Copilot+ PC Thunderbolt |
| Πληκτρολόγιο | Ελληνικό Backlit - AI hotkey |
| Βάρος | 2-3 κιλά (2.08 kg) |
| Λοιπά στοιχεία | Webcam: 1080p HDR + IR camera, with privacy shutter Audio Audio controller: Realtek ALC3329 Stereo conversion Soundwire inteface Internal-speaker amplifier Stereo speakers, 2W x2 (2.5W x2 Max) Dual-array digital microphones 1x universal audio port(combo jack) Power 130W Type-C AC Adapter Battery: 6 Cell, 96 Wh Design Dimensions (H x W x D): (15.08 ~ 19.08) x 358 x 256 mm Color: Magnetite Security Trusted Platform Module (TPM) 2.0 Discrete 1x Wedge-shaped lock slot |
| Εγγύηση | 3 Έτη ProSupport, Next Business Day On Site Service, Τηλ. 210.81.29.810 Email: info_dellhellas@dell.com |



