Προϊόντα
Dell Pro Max 16 Plus MB16250 - Ultra 9-285HX - 64GB - 1TB SSD - Nvidia RTX Pro 3000 12GB - Windows 11 Pro - 120Hz Display - ProSupport
Χωρίς ΦΠΑ: 4.071,77 €
Πληροφορίες
Δόσεις
Άτοκες Δόσεις
Dell Pro Max 16 Plus MB16250
High achiever, inside and out
Dell Pro Max Plus is designed with advanced scalability, precision engineering, and robust features to consistently deliver peak performance.
.png)
Advanced thermals designed to keep you moving
Effortless cooling with an innovative 3-fan thermal design provides powerful, silent performance and reliable efficiency under pressure.
.png)
AI at your fingertips
Experience powerful on-device AI designed to streamline tasks with Intel® Core™ Ultra processors and NVIDIA professional graphics. Effortlessly handle large data sets, run AI-enhanced applications, and enjoy seamless content creation, inclusive collaboration, and energy-efficient performance.
.png)
Tackle any workload on the go
Exceptional power and seamless connectivity to conquer your most demanding data and graphic tasks, wherever you are.
Single cable docking and USB Type-C adapter
96Whr 6-Cell battery and Express Charge 2.0
WiFi 7, BT 5.4, 2.5G LAN
.png)
Accelerate business success with Copilot and Windows 11 Pro
Industry-leading AI. Powerful cybersecurity. Designed for business.
AI-powered multi-tasking mastery for a new way of working with Windows 11 Pro. With features like Copilot in Windows, get better answers, grow your skills, and effortlessly optimize workflows. Windows 11 Pro on Dell PCs come with the latest advances in security and AI delivered conveniently to your desktop. Benefit from AI-enhanced efficiency, performance, and security today, and innovate to take on new challenges tomorrow.
.png)
Ports and slots
.png)
- Audio jack
- Thunderbolt™ 4
- (2) USB 3.2 Gen 1, one with PowerShare
- Lock slot
- RJ45 (2.5Gbps)
- HDMI 2.1
- (2) Thunderbolt™ 5 with Power Delivery & DisplayPort™ 1.4 (USB Type-C)
- SD Card Reader
- Optional Smart Card Reader
| Κατασκευαστής | Dell |
| Μοντέλο | Pro Max 16 Plus MB16250 - Ultra 9-285HX - 64GB - 1TB SSD - Nvidia RTX Pro 3000 12GB - Windows 11 Pro - 120Hz Display - ProSupport |
| Part Number | 1023142509 |
| Κατηγορία | Laptop |
| Τύπος Laptop | Workstation Copilot+ PC |
| Εύρος Διαγωνίου | 15" εώς 16.9" |
| Διαγώνιος | 16" 120Hz, Anti-Glare, 500nits, 100% DCI-P3, 1500:1 |
| Ανάλυση Οθόνης | 1920x1200 |
| Επεξεργαστής | Intel® Core™ Ultra 9 |
| Μοντέλο Επεξεργαστή | Ultra 9 285HX (Turbo Boost 5.50GHz, 40MB Cache, Arrow Lake, 24 Cores (8x Performance Cores - 16x Efficient Cores) / 24 Threads) |
| Μνήμη RAM | 64GB (2x32GB) 6400MHz, maximum up to 64GB (2x slots) |
| Τύπος Μνήμης | DDR5 |
| Δίσκος | 1TB NVMe SSD - Gen 4 |
| Κάρτα Γραφικών | Nvidia RTX |
| Μοντέλο Κάρτας Γραφικών | RTX Pro 3000 12GB |
| Υποστήριξη Δικτύου | WiFi a/b/g/n/ac/ax/be - Intel Wi-Fi 7 BE200, Triple Band Bluetooth v5.4 |
| Συνδέσεις | 2x USB 3.2 type A Gen 1 (1x PowerShare) 1x HDMI v2.1 FRL 1x Thunderbolt 4 (USB Type C) (Power Delivery, DisplayPort™ 2.1) 2x Thunderbolt 5 (USB Type C) (Power Delivery, DisplayPort™ 2.1) |
| Λειτουργικό Σύστημα | Windows 11 Pro |
| Πρόσθετα Χαρακτηριστικά | 120Hz Monitor Xωρίς optical drive Greek Backlit Keyboard - AI hotkey Card Reader - Smart Card Webcam - 8MP HDR RGB IR, with USB Synaptics, Temporal Noise Reduction 5 Fingerprint Reader |
| Οπισθοφωτισμός Πληκτρολογίου (Backlit) | Mε οπισθοφωτισμό |
| Βάρος | 2-3 κιλά (2.55 kg) |
| Λοιπά στοιχεία | Audio Audio controller: Cirrus Logic CS42L43 Stereo conversion Soundwire inteface Internal-speaker amplifier Stereo speakers, 2W x2 Dual-array microphones 1x universal audio port(combo jack) Power 280W Type-C AC Adapter Battery: 6 Cell, 96 Wh, ExpressCharge capable Design Dimensions (H x W x D): (17.34 ~ 18.97) x 360 x 258.6 mm Chassis: Magnetite Security Trusted Platform Module (TPM) 2.0 Discrete 1x Wedge-shaped lock slot |
| Εγγύηση | 3 Έτη ProSupport, Next Business Day On Site Service, Τηλ. 210.81.29.810 Email: info_dellhellas@dell.com |



