Προϊόντα
Lenovo ThinkBook 14 G9 IRL - i5-13420H - 16GB - 512GB SSD - Intel Graphics - FreeDOS
Χωρίς ΦΠΑ: 595,97 €
Pick Up Point: Άμεσα διαθέσιμο+
Πληροφορίες
Δόσεις
Άτοκες Δόσεις
ThinkBook 14 G9 IRL
Elevate Your Workday Experiences
Engineered to meet the demands of professionals, the Lenovo ThinkBook 14 Gen 9 laptop harnesses the power of Intel Core processors to streamline daily performance. Thin and light, it boasts apps like Smart Meeting Manager along with noise cancellation and hi-res cameras that optimize your digital experience and boost your productivity.
.png)
Security Your Business Can Count On
When you need multilevel protection, ThinkShield security features have got you covered. Discrete Trusted Platform Module encrypts critical data. Biometrics provide secure login with a fingerprint reader and facial recognition with the optional infrared (IR) camera. There’s even a self-healing BIOS, should your system ever become corrupted!
.png)
Work Smarter Not Harder
The ThinkBook 14 Gen 9 laptop offers device expandability with generous storage and memory options. A wide range of ports enables effortless file transfers, device charging, and lag-free screen sharing. Seamless connectivity combined with the option of a large battery keeps you unplugged and up and running, no matter where your job takes you.
.png)
Easy on the Eyes
Make your presence known in every meeting with the remarkable 5MP camera option, which can combine with the infrared camera for zero-touch login. And don’t worry about having to put in long hours when deadlines approach, as the ThinkBook 14 Gen 9 laptop delivers TÜV certified low blue light protection no matter which display option you choose.
.png)
Handles the Rigors of Everyday Life
We use the Department of Defense MIL-STD-810H standards for a balance of reliability and durability in ThinkBook laptops. Meeting or exceeding 26 tests across 12 categories ensures these devices successfully perform under harsh variables like Arctic wilderness, desert dust storms, extreme temps, pressure, vibration, and more.
.png)
Enhanced Comfort to Boost Productivity
The ThinkBook 14 Gen 9 laptop prioritizes comfort alongside high-end productivity. The keyboard boasts precisely aligned keys, providing an ergonomic and tactile touch experience. Plus, it’s designed to withstand accidental liquid spills to maintain consistent performance, and it boasts Energy Star certification to maximize your bottom line.
.png)
| Κατασκευαστής | Lenovo |
| Μοντέλο | ThinkBook 14 G9 IRL - i5-13420H - 16GB - 512GB SSD - Intel Graphics - FreeDOS |
| Part Number | 21UY0063GM |
| Κατηγορία | Laptop |
| Τύπος Laptop | Home/Business |
| Διαγώνιος | 14" IPS Display, Anti-Glare, 60Hz, 300nits, 45% NTSC |
| Ανάλυση Οθόνης | 1920x1200 |
| Επεξεργαστής | Intel® Core™ i5 |
| Μοντέλο Επεξεργαστή | i5-13420H (Turbo Boost 4.60GHz, 12MB Cache, 13th Gen Meteor Lake, 8 Cores (4x Performance Cores - 4x Efficient Cores) / 12 Threads) |
| Μνήμη RAM | 16GB (1x16GB) 5200MHz SO-DIMM, up to 64GB maximum memory (x2 slots) |
| Τύπος Μνήμης | DDR5 |
| Δίσκος | 512GB NVMe SSD - Gen 4.0 x4 |
| Κάρτα Γραφικών | Intel® Graphics |
| Μοντέλο Κάρτας Γραφικών | Intel® Graphics |
| Υποστήριξη Δικτύου | Ethernet - Gigabit WiFi a/b/g/n/ac/ax/be - WiFi 7 (2x2) Bluetooth (v5.4) |
| Συνδέσεις | 2x USB 3.2 type A Gen 1 (1x Always On) 1x USB 3.2 type C Gen 2 (Supports USB PD, DP v1.4) 1x HDMI (v 2.1) 1x Thunderbolt 4 (USB Type C) (USB PD 45-65W, DP v2.1) |
| Λειτουργικό Σύστημα | FreeDOS |
| Πρόσθετα Χαρακτηριστικά | Xωρίς optical drive Greek Backlit Keyboard - AI Hotkey Card Reader - SD Card Reader Webcam - 1080p IR with Privacy Shutter Fingerprint Reader - Touch Style, Match-on-Chip, Integrated in Power Button |
| Οπισθοφωτισμός Πληκτρολογίου (Backlit) | Mε οπισθοφωτισμό |
| Βάρος | Κάτω από 2 κιλά (~ 1.36 kg) |
| Λοιπά στοιχεία | Audio Audio Chip: High Definition (HD) Audio, Realtek ALC3287 codec Speakers: Stereo speakers, 2W x2, Dolby Audio Microphone: 2x, Array 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm) Power Battery: 48Wh Power Adapter: 65W USB-C (3-pin) Design Case Color: Arctic Grey Case Material: Aluminium (Top), PC-ABS (Bottom) Dimensions (WxDxH): 313.5 x 224 x 17.5 mm Security Firmware TPM 2.0 Enabled. Kensington Nano Security Slot (2.5 x 6 mm) |
| Εγγύηση | 3 Έτη, DOA 7 Ημερών, Next Business Day On Site Service, Τηλ. επικοινωνίας: +30 211 1984507 |



