Προϊόντα
Lenovo ThinkPad L13 Yoga Gen 4 - i7-1355U - 16GB - 512GB SSD - Intel Iris Xe Graphics - Windows 11 Pro
Χωρίς ΦΠΑ: - €
Πληροφορίες
Δόσεις
Άτοκες Δόσεις
ThinkPad L13 Yoga Gen 4 (13, Intel)
Lightweight & flexible 2-in-1 for business
- Multimode use for typing, sketching, presenting, collaborating, & more
- Crisp, clear video conferences with FHD camera & Dolby Voice®
- Stay connected with the latest WiFi & optional mobile technology
- Includes garaged pen for sketching, taking notes, & signing docs
- Integrated security keeps business-critical info safeguarded
- Long battery life & rapid charging for on-the-go convenience
Speedy & powerful = a winning combo
Powered by 13th Gen Intel® Core™ processing, the ThinkPad L13 Yoga Gen 4 2-in-1 laptop inspires productivity. It’s thin, light, and quick in all that it does — including an instantaneous boot up and log in, with a power button activated by a fingerprint reader. Plus, it boasts plenty of storage and fast memory.

We’ve got you covered 24/7
ThinkShield, our comprehensive suite of security solutions, is integral to our laptops. Biometrics provide extra protection — from the fingerprint reader to the facial recognition software that works with the infrared (IR) camera.

Takes flexibility to the max
Thanks to its 360-degree hinge, the ThinkPad L13 Yoga Gen 4 2-in-1 laptop quickly switches between laptop, tablet, tent, and stand modes. No matter where your work takes you, we’ve got a way to accommodate your style and help get things done, faster. Seamlessly go from typing on the keyboard to sketching, signing documents, or taking notes on screen with the garaged pen. Or just swipe when you’re using the device as a tablet. And if you want to share your screen for collaboration, it literally bends over backwards for you.

Feel good about your laptop & your bottom line
At Lenovo, we provide all the tools you need to keep your business running, while also assuring we use recycled materials as much as possible. For the ThinkPad L13 Yoga Gen 4 2-in-1 laptop, we start with post-consumer content recycled plastic on the top covers. Likewise with key components, including the battery and speaker enclosures, and the AC adapter. We manufacture with low-temperature soldering for significant pieces and the packaging is 90% recycled and/or sustainable content. We’ve also earned the Energy Star® certification.

Laptop, tablet, phone?!
With Intel® Unison™, you can put your laptop at the center of all that you do. Wirelessly connect your phone — either Android or iOS — to your ThinkPad L13 Yoga Gen 4 2-in-1 laptop. Transfer files quickly and easily, even edit your photos and videos seamlessly on the big screen. Make and answer calls directly from your PC, with full access to your phone’s contact list. You can even receive notifications on your laptop, as well as messaging. No need to switch devices when you can do it all in one place.

Designed with durability in mind
We use the US Department of Defense's MIL-STD 810H standards to create a balance of reliability and durability for our ThinkPad laptops. We test against 12 standards and more than 200 quality checks to ensure they run in extreme conditions. These tests cover harsh variables like Arctic wilderness and desert dust storms, including temperature, pressure, humidity, vibration, and more.

| Κατασκευαστής | Lenovo |
| Μοντέλο | ThinkPad L13 Yoga Gen 4 - i7-1355U - 16GB - 512GB SSD - Intel Iris Xe Graphics - Win 11 Pro |
| Part Number | 21FJ002UGM |
| Κατηγορία | Laptop |
| Τύπος Laptop | Home/Business |
| Εύρος Διαγωνίου | μικρότερο από 15" |
| Διαγώνιος | 13.3" IPS 300nits Anti-reflection / Anti-smudge, 100% sRGB, Touch |
| Ανάλυση Οθόνης | FullHD (έως 1920x1280) 1920x1200 |
| Επεξεργαστής | Intel Core™ 7/i7/Ultra 7 |
| Μοντέλο Επεξεργαστή | i7-1355U (3.70GHz - Turbo Boost up to 5.00GHz, 12MB Cache, 13th Gen Raptor Lake - 10 Cores / 12 Threads) |
| Μνήμη RAM | 16GB 4800MHz Soldered, not upgradable |
| Τύπος Μνήμης | LPDDR5 |
| Δίσκος | 512GB NVMe SSD |
| Κάρτα Γραφικών | Ενσωματωμένη |
| Μοντέλο Κάρτας Γραφικών | Intel® Iris® Xe Graphics |
| Υποστήριξη Δικτύου | WiFi a/b/g/n/ac/ax (Intel® Wi-Fi® 6 AX201, 11ax 2x2) Bluetooth v5.2 |
| Συνδέσεις | 2x USB 3.2 type A Gen 1 (1x Always On) 1x USB 3.2 type C Gen 2 (support data transfer, Power Delivery 3.0 and DisplayPort™ 1.4) 1x HDMI v2.1 1x Thunderbolt 4 (USB Type C) USB4® 40Gbps (support data transfer, Power Delivery 3.0 and DisplayPort™ 1.4) |
| Λειτουργικό Σύστημα | Windows 11 Pro |
| Πρόσθετα Χαρακτηριστικά | Touchscreen - 10-point Multi-touch (Lenovo® Integrated Pen Included) Card Reader (Smart Card Reader) Fingerprint Reader |
| Πληκτρολόγιο | Ελληνικό Backlit |
| Βάρος | Κάτω από 2 κιλά (1.32 kg) |
| Λοιπά στοιχεία | Audio Audio Chip: High Definition (HD) Audio, Realtek® ALC3287 codec Speakers: Stereo speakers, 2W x2, Dolby® Audio™ Premium Microphone: 2x, Array 1x Headphone/ microphone combo jack (3.5mm) Power Battery: Integrated 46Wh Power Adapter: 65W USB-C® (3-pin) Design Dimensions (WxDxH): 305 x 218 x 17.06 mm Case Color: Thunder Black Case Material: Aluminium (Top), GFRP (Bottom) Security Security Chip: Discrete TPM 2.0 Enabled Physical Locks: Kensington® Nano Security Slot™, 2.5 x 6 mm |
| Εγγύηση | 3 Έτη, DOA 7 Ημερών, Next Business Day On Site Service, Τηλ. επικοινωνίας: +30 211 1984507 |



