Προϊόντα
MSI Prestige 14 Flip AI+ D3MTG-082GR - Ultra 9-386H - 32GB - 2TB SSD - Intel Graphics - Windows 11 Pro - OLED Touch Display
Χωρίς ΦΠΑ: 1.531,45 €
Πληροφορίες
Δόσεις
Άτοκες Δόσεις
Prestige 14 Flip AI+
Introducing the MSI Prestige 14 AI+, a premium Copilot+ PC for professionals who value elegant mobility and effortless productivity. Sleek and beautifully refined, it supports AI-enhanced experiences that keep your day smooth and responsive—whether you’re planning, presenting, or creating between destinations. Designed to travel with quiet confidence, Prestige 14 AI+ helps you stay organized, focused, and ready for what’s next, wherever work takes you.
Fluid Design, Refined to Inspire
The new Prestige Series features softened edges and smooth, continuous contours that create a seamless and effortless form. Clean lines blend with fluid curves to deliver a natural and intuitive experience, stripped of distractions and crafted for pure and focused productivity.
.png)
The Perfect Balance of Performance, Efficiency, and AI.
Powered by the latest Intel® Core™ Ultra X9 Series 3 processor, the Prestige Series delivers fast AI acceleration, efficient performance, and smooth responsiveness when working or creating. Its ultra-light, portable design helps you to stay productive and energized throughout your day.
.png)
Ultra-Cool. Whisper-Quiet. Full Performance.
The Vapor Chamber Cooler features a larger heat-dissipating surface, allowing heat to spread multi-directionally in a faster, more even, and efficient way, even in an ultra-slim chassis. Combined with an upgraded Intra Flow design, it maintains stable temperatures and consistent performance while delivering near-silent operation at just 18 dBA for everyday use, and remaining under 26 dBA in balanced mode.
.png)
A Display That Brings Every Detail to Life
Enjoy the deep blacks, vibrant colors, and exceptional contrast of OLED technology, delivering a more immersive, true-to-life viewing experience whether you're creating, streaming, or working for long hours. Certified low blue light and flicker-free technology keep your eyes comfortable, helping you to stay focused longer without fatigue.
.png)
Keep Connected. Stay Productive.
The Prestige Series features Thunderbolt™ 4, USB Type-A, and HDMI ports, giving you the flexibility to connect high-speed devices and power multiple external displays with ease. All this connectivity comes in an ultra-thin, ultra-light design that never compromises on essential I/O ports.
.png)
Effortless Power. All Day Long.
The Prestige Series keeps you going with dependable long-lasting battery life, supporting 100W PD 3.0 and fast charging, giving you the freedom to work anywhere and recharge quickly when needed. From outdoor shoots to late-night creativity, stay powered without interruption whenever inspiration strikes you.
.png)
| Κατασκευαστής | MSI |
| Μοντέλο | Prestige 14 Flip AI+ D3MTG-082GR - Ultra 9-386H - 32GB - 2TB SSD - Intel Graphics - Windows 11 Pro - OLED Touch Display |
| Part Number | 9S7-14T233-082 |
| Κατηγορία | Laptop |
| Τύπος Laptop | 2-in-1 Tablet PC Home/Business |
| Εύρος Διαγωνίου | μικρότερο από 15" |
| Διαγώνιος | 14" (OLED, Touch, 100% DCI-P3, 270 nits, Low blue light, Flicker free) |
| Ανάλυση Οθόνης | FullHD (έως 1920x1280) 1920x1200 |
| Επεξεργαστής | Intel Core™ 9/i9/Ultra 9 |
| Μοντέλο Επεξεργαστή | Ultra 9 386H (2.10GHz - Turbo Boost 4.90GHz, 18MB Intel Smart Cache, Panther Lake, 16 Cores / 16 Threads) |
| Μνήμη RAM | 32GB 8533MHz, Soldered, not upgradable |
| Τύπος Μνήμης | LPDDR5X |
| Δίσκος | 2TB NVMe SSD - Gen 4.0 x4 |
| Κάρτα Γραφικών | Ενσωματωμένη |
| Μοντέλο Κάρτας Γραφικών | Intel® Graphics |
| Υποστήριξη Δικτύου | WiFi a/b/g/n/ac/ax/be - Intel® Killer™ Wi-Fi 7 Bluetooth v6.0 |
| Συνδέσεις | 2x USB 3.2 type A Gen 2 1x HDMI v2.1 2x Thunderbolt 4 (USB Type C) (DisplayPort™/ Power Delivery 3.0) |
| Τύπος Panel | OLED |
| Λειτουργικό Σύστημα | Windows 11 Pro |
| Πρόσθετα Χαρακτηριστικά | Touchscreen Fingerprint Reader Copilot+ PC Thunderbolt |
| Πληκτρολόγιο | Αγγλικό Backlit - AI hotkey |
| Βάρος | Κάτω από 2 κιλά (1.37 kg) |
| Λοιπά στοιχεία | Webcam: 1080p HDR + IR camera with privacy shutter, 3D noise reduction Design & Features Dimension (WxDxH): 315.6 x 221.9 x (11.9~13.9) mm Color: Platinum Gray Material: Metal, Glass Power Battery: 4-Cell(4CELLS/4S1P), 81(Whr), 5195mAh Adapter not included Audio DTS Audio Processing Hi-Res Audio Ready 2x 2W Speakers 2x 2W Woofers Spatial Array Microphone (3 Mic) 1x Mic-in/Headphone-out Combo Jack |
| Εγγύηση | 2 Έτη, Bring In, DOA 7 ημερών, Email: support@premiumtech.gr, Τηλ. Επικοινωνίας: 212 1041332 |


