Προϊόντα
BenQ EW2780Q Quad HD 27¨ Wide LED IPS - 60Hz / 5ms - HDR Ready
Χωρίς ΦΠΑ: - €
Πληροφορίες
Δόσεις
Άτοκες Δόσεις
27" QHD 2K 16:9 HDR IPS Monitor | EW2780Q
An Intelligent Vision for Immersion with HDRi
Immerse yourself in HDR content easily with BenQ HDRi, a proprietary technology which will enhance the content on your screen with intelligent control, clarity adjustments, and vivid colors.
Engage Your Cinematic Senses
Cinema HDRi refines the color, brightness, and clarity. The 24P framerate matches most movie theater displays for true cinematic feel.

Level Up Your Gaming
Game HDRi discloses hidden details – even in the darkest scenes. Select this mode to optimize EW2780Q for crisp clarity and vivid color.
.jpg)
The HDRi Advantage
Irreplaceable HDR-enhanced Images Only BenQ Can Offer
Intelligent Control
Detects ambient light level and content, then automatically adjusts screen brightness for the ideal viewing experience.

Stunning Clarity
Improves image contrast and clarity where details are revealed in dark corners and bright areas are not overexposed.

Vivid Colors
Takes color to the next level of accuracy and intensity with refined saturation and balance.

Be In Awe of Every Sound
Be indulged in the movie world with full range of sounds. From the well-defined bass to the high-end sounds, right sounds intensify your immersion. The built-in speakers offer custom-tuned sound modes in true sound quality to allow you to experience every scene.

treVolo Orchestrates True Sound
treVolo speakers bring acoustic enjoyment beyond imagination by using physical acoustics and psychoacoustics, apply five sound indicators as well as three fine-tuned personalized settings.

| Κατασκευαστής | BenQ |
| Μοντέλο | EW2780Q Quad HD 27¨ Wide LED IPS - 60Hz / 5ms - HDR Ready |
| Part Number | 9H.LJCLA.TBE |
| Κατηγορία | Οθόνες Η/Υ |
| Εύρος Διαγωνίου | 25.1" εώς 28" |
| Διαγώνιος | 27" |
| Ανάλυση | 2560x1440 |
| Response Time | 5ms |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Inputs | HDMI 2x v2.0 DisplayPort v1.4 3,5mm Jack |
| Τύπος Panel | IPS |
| Πρόσθετα Χαρακτηριστικά | Speakers 2x 5W VESA (100 x 100 mm) Headphones Output HDR Ready Tilt (-5˚ - 15˚) |
| Brightness | 350 nits |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Λοιπά στοιχεία | Color Gamut: 99% sRGB PPI: 109 Gamma: 1.8 - 2.6 HDCP: 2.2 Power Power Supply: Built-in, 100 - 240V Power Consumption (normal): 24 W Power Consumption (max): 52 W Power Consumption (sleep mode): < 0.5 W Design Dimensions: 461.4 X 614 X 196 mm Dimensions (w/o Base): 365.7 X 614 X 69.6 mm Net Weight: 6 kg Net Weight (w/o Base): 5.3 kg |
| Εγγύηση | 3 Έτη, (το 1o Έτος ισχύει πολιτική 0 Pixel & Collect and Return Service), Τηλ. 210.48.04.500 Πολιτική εικονοστοιχείων |


