Προϊόντα
Gigabyte M32UC Ultra HD 31.5¨ Curved Wide LED VA - 144Hz / 1ms with AMD FreeSync Premium Pro - HDR Ready
Χωρίς ΦΠΑ: - €
Πληροφορίες
Δόσεις
Άτοκες Δόσεις
M32UC
WORLD'S FIRST 31.5" UHD 144HZ CURVED GAMING MONITOR
With the high curvature and the fast refresh rate, GIGABYTE gaming monitors bring an all new experience for the ultimate in-depth immersive gaming experience. Users can truly enjoy upscale performance without the need for extravagance.
VISUAL EXPERIENCE
1ms Response Time
The SuperSpeed VA technology reduces the response time to 1ms MPRT/2ms GTG for the most smooth gaming experience ever!
.jpg)
UHD with 144Hz (OC 160 Hz for DP)
High resolution and fast refresh rate, giving you the detailed display quality and fluid gaming experience!
.jpg)
8-bit color, 93% DCI-P3
Fantastic color display and 93% DCI-P3 super wide-gamut color.
.jpg)
HDMI 2.1
The newest HDMI 2.1 can improve your gaming experience by providing a higher bandwidth of 4K@144Hz that supports the next-gen consoles, offering a competitive advantage on a range of games from adventure to shooters.
.jpg)
SuperSpeed VA
It's Clearly Fast
SuperSpeed is a cutting-edge technology in liquid crystal materials adopted by GIGABYTE to boost response time up to 4x faster than conventional solution.
Native 1500R
Super Immersive in Game
Super-Speed VA
Massive Reduction of Ghosting
3000:1 High Contrast
Cinematic Visual Experience

One For All
KVM feature allows you to control multiple devices via one set of keyboard, video and mouse. With our exclusive KVM button, you’ll find switching devices cannot be any easier! Quick like a snap!
.jpg)
| Κατασκευαστής | Gigabyte |
| Μοντέλο | M32UC Ultra HD 31.5¨ Curved Wide LED VA - 144Hz / 1ms with AMD FreeSync Premium Pro - HDR Ready |
| Part Number | M32UC-EK |
| Κατηγορία | Οθόνες Η/Υ |
| Εύρος Διαγωνίου | μεγαλύτερο από 28" |
| Διαγώνιος | 31.5" |
| Ανάλυση | 3840x2160 |
| Response Time | 1ms |
| Refresh Rate | 144Hz (OC 160Hz with DP 1.4) |
| Inputs | HDMI 2x v2.1 DisplayPort v1.4 USB Type C (DP Alt Mode, PD 18W) USB 3,5mm Jack |
| Τύπος Panel | VA |
| Πρόσθετα Χαρακτηριστικά | USB Hub USB3.2 (1x Type-C Upstream, 1x Type-B Upstream, 3x Type A Downstream) Speakers 2x 3W VESA (100 x 100 mm) Curved (1500R) AMD FreeSync Premium Pro Headphones Output Vesa DisplayHDR 400 Tilt (-5°~+20°) Height Adjustment (100 mm) |
| Brightness | 350 nits |
| Contrast Ratio | 3000:1 |
| Λοιπά στοιχεία | Color Gamut: 93% DCI-P3, 123% sRGB Panel Bit Depth: 8Bits Design Dimensions (With Stand): 710.5 x 555 x 183.9 mm Dimensions (Without Stand): 710.5 x 423.3 x 100.5 mm Weight (With Stand): 7.8 kg Weight (Without Stand): 5.5 kg Power Power Type: External Adapter Power Consumption: 47W Power Saving Mode: 0.5W Power Off Mode: 0.3W Voltage: 19Vdc, 4.74A Accessories Power cable HDMI cable DP cable USB cable QSG Warranty card |
| Εγγύηση | 3 Έτη, DOA 7 ημερών, on-site pick up and return από την Gigabyte. Διαβαστέ την περιγραφή, το ορισμό & την πολιτική κάλυψης Bright/Dark Pixel Policy της Gigabyte. Για περισσότερες πληροφορίες για την εγγύηση και την διαδικασία του RMA μπορείτε να απευθυνθείτε στην επίσημη σελίδα του κατασκευαστή στο link. |


