Προϊόντα
LG Electronics 27U731SA-W Smart Ultra HD 27¨ Wide LED IPS - 60Hz / 5ms - HDR Ready
Χωρίς ΦΠΑ: 273,39 €
Pick Up Point: Μικρή Διαθεσιμότητα
Πληροφορίες
Δόσεις
Άτοκες Δόσεις
LG 27U731SA-W Ultra HD 27¨ IPS Smart Monitor
One screen. Endless possibilities.
Adapt to any task or environment with numerous possibilities. Powered by webOS, you can manage home office tasks without a PC and enjoy a wealth of content, seamlessly balancing work and entertainment. Enjoy a large 27-inch display, and stunning 4K picture quality in your own space.
.png)
27” 4K UHD IPS Display. Great display for both work and play
4K UHD (3840x2160) IPS display with HDR 10 and up to 90% DCI-P3 colour Gamut delivers a high contrast ratio and precise colours. It lets you experience visual immersion, from enjoying entertainment to processing work.
.png)
webOS - Seamless channel surfing
Thanks to webOS, enjoy seamless access to a variety of content through apps like Netflix, Prime Video, Disney+, YouTube, Apple TV, and free LG Channels. Get personalised recommendations, explore apps like Sports, Game, and LG Fitness, and easily control everything with a remote. The 3-side borderless design of the slim white body enhances immersion, while 5Wx2 stereo speakers deliver crystal-clear sound for the ultimate viewing experience.
.png)
webOS - Home Office ready without a PC
webOS enables you to remotely access your PC and Cloud PC via Remote PC. This functionality lets you utilise various home office services, including video conferencing and cloud-based applications, all without a PC.
.png)
Brightness Control. Bright intelligence in any light
Brightness Control detects light sources in your space and automatically adjusts the screen brightness for crisp and clear visuals, whether it's day or night.
.png)
Dynamic Tone Mapping. Come alive with brightness and contrast
Enjoy visuals as they were meant to be seen, with Dynamic Tone Mapping adjusting brightness and contrast for optimal detail and realism. Movies and games come alive with rich immersion and consistent quality across all content.
.png)
Simple design. Optimise your space, enhance your style
The 3-side borderless design of the slim white body, combined with the slim-flat stand, blends into your office or home, occupying minimal space. It allows an ideal viewing experience through convenient tilt adjustment.
.png)
USB-C. Productivity hub with easy connectivity
USB-C port allows from display and data transferring to connected device charging (up to 65W), enabling support for your laptop, all at the same time over a single cable.
.png)
ThinQ Home Dashboard. Easily control your appliances
The ThinQ Home Dashboard makes life more convenient. Easily check and manage the status of your LG appliances and devices on one screen with the remote.
.png)
Multi ports. A variety of interface
Our smart monitor offers 2xHDMI, 2xUSB, and USB-C ports compatible with various devices for a smooth display. It allows a clutter-free desk setup for ideal space utilisation.
.png)
| Κατασκευαστής | LG Electronics |
| Μοντέλο | 27U731SA-W Smart Ultra HD 27¨ Wide LED IPS - 60Hz / 5ms - HDR Ready |
| Part Number | 27U731SA-W |
| Κατηγορία | Οθόνες Η/Υ |
| Εύρος Διαγωνίου | 25.1" εώς 28" |
| Διαγώνιος | 27" |
| Ανάλυση | 3840x2160 |
| Response Time | 5ms (GtG at Faster) |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Inputs | HDMI x2 (v 2.0) USB Type C USB WiFi Bluetooth |
| Τύπος Panel | IPS |
| Πρόσθετα Χαρακτηριστικά | USB Hub - 1x USB-C Upstream (Supports Data Transmission, DP, PD up to 65W), 2x USB-A Dowstream Speakers (5W x2) VESA (100 x 100 mm) Remote Control - Slim Remote HDR Ready - HDR 10 Tilt (-5° ~ +15°) |
| Brightness | 350 nits |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Λοιπά στοιχεία | Colour Gamut (Typ.): DCI-P3 90% Color Depth (Number of Colors): 1.07B Design Dimension with Stand (W x H x D): 613.2 x 452 x 209.9 mm Dimension without Stand (W x H x D): 613.2 x 372.6 x 45.6 mm Weight with Stand: 5.85 kg Weight without Stand: 4.55 kg Power Power Supply: External, AC 100~240V (50/60Hz) Consumption (Sleep Mode): <0.5W Consumption (DC Off): <0.5W Accessories HDMI Cable Remote Control |
| Εγγύηση | 3 Έτη, Οn-Site, DOA 7 ημερών και Zero Dead Pixel Warranty, ισχύει για όλα τα μοντέλα LG PC Monitors που έχουν γίνει εισαγωγή αποκλειστικά και μόνο από την LG Electronics Ελλάς. Πληροφορίες: 80111200900 - 210 4800564 LG Hellas |


