Προϊόντα
LG Electronics 32G600A-B Quad HD 31.5¨ Curved Wide LED VA - 180Hz / 1ms with AMD FreeSync - HDR Ready
Χωρίς ΦΠΑ: 176,61 €
Pick Up Point: Μικρή Διαθεσιμότητα
Πληροφορίες
Πληροφορίες: 80111200900 - 210 4800564 LG Hellas
Δόσεις
Άτοκες Δόσεις
LG UltraGear G6 32G600A-B VA Gaming Monitor
Clarity that keeps you in control
With its 32-inch QHD (2560x1440) screen, the monitor delivers lifelike visuals and consistent image quality, bringing clarity and depth. The 16:9 aspect ratio offers a balanced, full-screen view that enhances spatial awareness in gameplay—keeping you immersed while making key visual elements easy to follow.
.png)
Seamless curve, uninterrupted game playing
Experience the 1000R curvature, which fits the most human field of sight and reproduce vivid scenes with remarkable 180Hz refresh rate for an experience that feels more realistic and immersive.
.png)
Feel actual combat with vivid colour
Our monitor supports HDR10 and offers 99% sRGB (Typ.) coverage, providing a wide colour spectrum that enables high-fidelity colour representation for an immersive gaming experience. It allows gamers to experience dramatic battlefields as intended by the game developers.
.png)
Fluid gaming motion
To bring a rapid 180Hz refresh rate for fluid, crystal-clear visuals, while minimising motion blur. Dive into more immersive gameplay with every frame.
.png)
Overwhelming speed, diving into gaming
The ultra-fast 1ms response time (GtG), reducing reverse ghosting and providing fast response time, lets you to enjoy a whole new gaming performance.
.png)
Clearer, smoother, and faster
With FreeSync™ technology, gamers can experience seamless, fluid movement in high-resolution and fast-paced games. It significantly reduces screen tearing and shuttering.
.png)
Dynamic Action Sync
Reducing input lag with Dynamic Action Sync, gamers can catch critical moments in real-time and respond quickly.
.png)
Black Stabiliser
Black Stabiliser helps gamers detect snipers lurking in the darkest corners and swiftly navigate through flash explosions.
.png)
| Κατασκευαστής | LG Electronics |
| Μοντέλο | 32G600A-B Quad HD 31.5¨ Curved Wide LED VA - 180Hz / 1ms with AMD FreeSync - HDR Ready |
| Part Number | 32G600A-B |
| Κατηγορία | Οθόνες Η/Υ |
| Εύρος Διαγωνίου | μεγαλύτερο από 28" |
| Διαγώνιος | 31.5" |
| Ανάλυση | 2560x1440 QHD |
| Response Time | 1ms (GTG at Faster) |
| Refresh Rate | 180Hz (Max using DP), 144Hz (Max using HDMI) |
| Inputs | HDMI - 2x (v2.0) DisplayPort - x1 (v1.4) 3,5mm Jack - x1 Headphone Out |
| Τύπος Panel | VA |
| Πρόσθετα Χαρακτηριστικά | VESA (100x100 mm) Curved (1000R) AMD FreeSync Tilt (-5° / +15°) Swivel (-30° / +30°) Height Adjustment (110 mm) |
| Brightness | 300 nits |
| Contrast Ratio | 3000:1 |
| Λοιπά στοιχεία | Colour Gamut: 99% sRGB (CIE1931) Design Dimensions: 702.5 x 559.9 x 259.6 mm Dimensions without stand: 702.5 x 421.2 x 110.3 mm Weight: ~ 6.7kg Weight without stand: ~ 4.4kg Power Power Supply: External Power Adapter, AC Input: 100~240V (50/60Hz) Consumption (Sleep Mode): 0.3W Consumption (DC Off): 0.3W Accessories DP Cable HDMI Cable |
| Εγγύηση | 3 Έτη, Οn-Site, DOA 7 ημερών και Zero Dead Pixel Warranty, ισχύει για όλα τα μοντέλα LG PC Monitors που έχουν γίνει εισαγωγή αποκλειστικά και μόνο από την LG Electronics Ελλάς. Πληροφορίες: 80111200900 - 210 4800564 LG Hellas |


