Προϊόντα
MSI PRO MP341CQ Quad HD 34¨ Curved UltraWide LED VA - 100Hz / 1ms with AMD Freesync
Χωρίς ΦΠΑ: 241,13 €
Πληροφορίες
Δόσεις
Άτοκες Δόσεις
MSI PRO MP341CQ 34" Curved Monitor
Broaden your horizons with the ultra-wide 21:9 PRO MP341CQ Series and enjoy every detail of your movie.
- 21:9 UWQHD 34" screen improve the way you multi-task and broaden your horizons
- 1500R curvature brings the most immersive viewing experience for your work & amusement.
- HDR Ready – Stunning visuals through contrast and shadow adjustment.
- TÜV certified display protects your eyesight and keeps your eyes healthy
- Anti-Flicker and Less Blue Light technologies prevent your eyes from strain & fatigue
- Ergonomic software, Display Kit, provides the most convenient tool, the proper color & display mode to you while working with it everyday
- 100Hz refresh rate provides a better viewing experience
- Keep the flexibility for your different devices with multiple input sources: 2x HDMI™ & 1x DP ports
- Standard VESA mountable design
- Always allow you to join an online conference call with built-in speakers
100Hz High Refresh Rate
A high refresh rate display provides a better viewing experience. Also, the more images shown at the same time, the less burden will impose on your eyes.
.png)
Curved for Productivity & Comfort
Enjoy the most immersive viewing experience with its 1500R curvature for your work & amusement.
.png)
Curved for Comfort & Ease
Ideal for working and amusement with less eye fatigue zone and ultimate viewing comfort.
.png)
Larger Perceived Field of View
Experience a wider and immersive field of view without much ocular strain.
.png)
Preset Multiple Display Modes
Featuring multiple display modes that are factory calibrated, you can enjoy every scene and detail to the fullest.
.png)
Ergonomic Software
The MSI exclusive software Display Kit provides the most convenient tool, the proper display that allows you to read and enjoy the image at the same time & color mode to you while working or everyday.
.png)
| Κατασκευαστής | MSI |
| Μοντέλο | PRO MP341CQ Quad HD 34¨ Curved UltraWide LED VA - 100Hz / 1ms with AMD Freesync |
| Part Number | PRO MP341CQ |
| Κατηγορία | Οθόνες Η/Υ |
| Εύρος Διαγωνίου | μεγαλύτερο από 28" |
| Διαγώνιος | 34" |
| Ανάλυση | 3440x1440 |
| Response Time | 1ms |
| Refresh Rate | 100Hz |
| Inputs | HDMI 2x 2.0b DisplayPort 1x 1.2a 3,5mm Jack |
| Τύπος Panel | VA |
| Πρόσθετα Χαρακτηριστικά | Speakers 2W x2 VESA (100 x 100 mm) Curved 1500R AMD FreeSync Tilt (-3.5° / +21.5°) |
| Brightness | 300 nits |
| Contrast Ratio | 3000:1 |
| Λοιπά στοιχεία | Design Color Gamut (CIE 1976): sRGB: 116.25% Display Colors: 1.07B Colors, 10 bits (8 bits + FRC) Active Display Area (H x V): 797.22 x 333.72 mm Pixel Pitch (H x V): 0.231 x 0.231 Viewing Angle (H / V): 178° / 178° Aspect Ratio: 21:9 Surface Treatment: Anti-Glare Kensington Lock: Yes Dimensions / Weight Dimensions (W x D x H): 809.3 x 469.5 x 237.0 mm Weight: 7.7 kg Power Power Adaptor: Internal, 100~240V, 50~60Hz |
| Εγγύηση | 2 Έτη, Pick-up-Return, DOA 7 ημερών από την MSI και Service MSI από την Premium Technologies, "Bright/ Dark Pixel Policy" της MSI., email επικ. https://www.premiumtech.gr/, Email: support@premiumtech.gr, Τηλ. Επικοινωνίας: 212 1041332 |


