Προϊόντα
Bluetti Handsfree 1 Portable Backpack Power 300W / 268,8Wh
Χωρίς ΦΠΑ: 273,39 €
Πληροφορίες
Δόσεις
Άτοκες Δόσεις
Free Your Hands, Power Wherever You Go
The backpack's quick-access side opening is perfectly aligned with the power output ports, allowing easy charging on the go. Meanwhile, the U-shaped opening is designed for optimal ventilation, so you can charge safely and conveniently without worrying about overheating. An ideal companion for outdoor photography, camping, hiking, climbing, etc.
.png)
Backpack Your Power, Elevate Your Outdoor Experience
Charge up to 5 devices simultaneously, including your drone, controller, camera, smartphone, and laptop. With extended battery life, you can stay powered up and ready for action without the hassle of waiting in line.
.png)
Faster to Charge, Longer to Stay
With innovative Fragmented Solar Charging Technology, Handsfree automatically activates charging when it detects solar input. In low light conditions, it shuts off within a minute to conserve energy, so you can make the most of every ray of sunlight. Even on cloudy days, you'll experience efficient charging, extending your battery life for longer journeys.
.png)
Ergonomic Carrying System for All-Day Comfort
.png)
Intelligent Power Management: Efficient, Safe, and Durable
Step into the future of power management with smart innovations that ensure optimal performance, safety, and long-lasting durability.
.png)
| Κατασκευαστής | Bluetti |
| Μοντέλο | Handsfree 1 Portable Backpack Power 300W / 268,8Wh |
| Part Number | P-HF1-EU-GY-BL |
| Κατηγορία | Power Stations |
| Capacity (Wh) | 268 |
| Max Output Power (W) | 300 |
| Battery Life Cycles | 4000 + (to 80% Original Capacity) |
| Input Ports | AC Input - 300W Max, Solar Input: 200W Max. |
| Output Ports | Schuko - 300W In Total USB - 2x 15W in total USB Type-C - 2x 100W in total |
| Λοιπά στοιχεία | BATTERY INFO Capacity: 268,8Wh Type: LiFePO₄ (Lithium Iron Phosphate) Life Cycles: 4000+ Cycles to 80% Original Capacity Shelf-life: Recharge to 80% Every 3-6 Months Management System: MPPT Controller, BMS, etc. OUTPUT Power: 300W Lifting Power: 450W AC Outlet x 1: 300W in total USB-C x 2: 100W USB-A x 2: 15W in total INPUT AC Input: 300W Max. Solar Input: 200W Max. RECHARGE TIMES AC Charging: 45 mins (80%) / 1,5 Hours (100%) Solar Charging: 1,5 Hours (200W) Car Charging: 3,2 Hours (12V) / 1,8 Hours (24V) GENERAL Pass-through Charging: Yes UPS Switching Time: ≤20ms Charging Temperature: 0°C to 40°C Discharging Temperature: -20°C to 40°C Storage Temperature: -20°C to 40°C Weight: ~ 5kg Dimensions (L x W x D): 286,5 x 95 x 280 mm IN THE BOX Handsfree 1 Portable Power Station AC Charging Cable BP1 Backpack Solar Charging Cable Grounding Screw User Manual Warranty Card |
| Εγγύηση | 5 Έτη |


