Προϊόντα
Devolo Mesh WiFi 2 Multiroom Kit
Χωρίς ΦΠΑ: - €
Πληροφορίες
Δόσεις
Άτοκες Δόσεις
Devolo Mesh WiFi 2
Το devolo Mesh WiFi φροντίζει για πραγματικά απρόσκοπτο WiFi σε όλο το σπίτι. Ξεχάστε τα νεκρά σημεία και βιώστε το Gigabit WiFi με τη μέγιστη απόδοση.
Το devolo Mesh WiFi είναι διαθέσιμο σε συσκευασία με δύο προσαρμογείς (Starter Kit) ή με τρεις προσαρμογείς (Multiroom Kit), οι οποίοι σχηματίζουν ένα ενιαίο δίκτυο (Mesh). Για να το κάνετε αυτό, συνδέστε τον πρώτο προσαρμογέα στο router σας και τοποθετείστε τους υπόλοιπους προσαρμογείς στους χώρους του σπιτιού - ακριβώς εκεί που χρειάζεστε την πλήρη ισχύ WiFi!
Ο συνδυασμός Tri Band του WiFi ac με την τεχνολογία Powerline σας προσφέρουν την καλύτερη και σταθερότερη διανομή Internet σε ολόκληρο το σπίτι.
**Συμβατό και επεκτάσιμο ανά πάσα στιγμή με όλους τους προσαρμογείς της σειράς devolo Magic. Οι προσαρμογείς devolo της σειράς dLAN δεν υποστηρίζονται.

Σερφάρετε ενώ μετακινήστε από δωμάτιο σε δωμάτιο – με το ισχυρότερο σημείο πρόσβασης
Όλοι οι προσαρμογείς devolo Mesh WiFi σχηματίζουν μεταξύ τους ένα ενιαίο δίκτυο WiFi. Οι τερματικές συσκευές με δυνατότητα WiFi συνδέονται αυτόματα στο ισχυρότερο σημείο πρόσβασης. Έτσι, είστε online σε όλα τα δωμάτια, με τα ίδια στοιχεία πρόσβασης. Σερφάρετε παντού καθώς μετακινείστε χωρίς το σήμα WiFi να γίνεται αδύναμο!
- Έως και 100 τερματικές συσκευές τροφοδοτούνται με αυτόν τον τρόπο παντού με Gigabit WiFi και με μέγιστη απόδοση WiFi στα 2,4 ή 5 GHz.
- Επεκτάσιμο ανά πάσα στιγμή – πολύ εύκολα με τις πρόσθετες μονάδες devolo Mesh!

Αυτό διαφοροποιεί το devolo Mesh WiFi από τα devolo Magic Kits
Τα devolo Mesh WiFi kits αποτελούνται αποκλειστικά από μονάδες WiFi, οι οποίες αντικαθιστούν το WiFi του router με ένα ενιαίο δίκτυο Mesh. Συγκεκριμένα, στην περίπτωση ενός παλιού router, η απόδοση του WiFi ενισχύεται καθώς οι τερματικές συσκευές δεν ανακόπτονται πλέον από το WiFi του παλιού router. Έτσι, δεν εναλλάσσετε η σύνδεσή σας μεταξύ του WiFi του router και του προσαρμογέα devolo, αντιθέτως παραμένετε πάντα συνδεδεμένοι με το ισχυρότερο σημείο πρόσβασης devolo, χωρίς να αλλάζετε τα στοιχεία σύνδεσης.
Η συμβουλή μας
Για τη βέλτιστη απόδοση, απενεργοποιήστε το WiFi του router σας και σερφάρετε σε ένα αμιγώς δίκτυο devolo Mesh WiFi. Με αυτόν τον τρόπο επωφελείστε πλήρως όλες τις λειτουργίες των άψογα συντονισμένων μονάδων devolo.

Ισχυρό WiFi για κάθε σκοπό, σε κάθε σημείο του σπιτιού σας!
Θυμώνετε που το WiFi του router σας δεν επαρκεί για gaming ή streaming, στον επάνω όροφο για εργασία ή για να ακούτε χαλαρά μουσική στο μπάνιο; Αν η σύνδεση στο Internet διακόπτεται συνεχώς, αυτό θα μπορούσε να οφείλεται στην ασταθή σύνδεση του router.
-
Gaming
Τοποθετήστε απλώς τον προσαρμογέα Mesh WiFi σε μια διαθέσιμη πρίζα, και όλα είναι ήδη έτοιμα για να χαλαρώσετε ή και να διασκεδάσετε στον υπολογιστή, την κονσόλα ή τη Smart TV! -
Home office
Το αξιόπιστο WiFi για τηλεδιασκέψεις χωρίς κολλήματα και διακοπές στη σύνδεση ρυθμίζεται μέσα σε λίγα λεπτά με το devolo Mesh WiFi. -
Streaming
Βυθιστείτε σε κόσμους χαλάρωσης: Τώρα μπορείτε να ακούτε μουσική ή ηχητικά βιβλία με τη βέλτιστη σύνδεση WiFi, ακόμα και στο μπάνιο!

Το ταχύτερο σύστημα Tri Band της κατηγορίας του
Οι μονάδες devolo χρησιμοποιούν την τεχνολογία Powerline ως ένα επιπρόσθετο τρόπο μεταφοράς δεδομένων για τη μεταξύ τους σύνδεση, ανάμεσα σε οροφές και τοίχους. Η μετάδοση του σήματος μέσω του δικτύου παροχής ρεύματος προσφέρει επιπλέον σταθερότητα και κάνει το devolo Mesh WiFi το γρηγορότερο σύστημα Tri Band της κατηγορίας του. Έτσι έχετε όλο το εύρος του σήματος WiFi στη διάθεσή σας για ό,τι θέλετε να κάνετε.
Επισκόπηση πλεονεκτημάτων
-
Δυνατό σήμα σε μεγάλες αποστάσεις: Η τεχνολογία Powerline συνδέει τις συσκευές devolo μεταξύ τους και διασφαλίζει τη σταθερή μεταφορά δεδομένων ακόμα και μέσα από ταβάνια και τοίχους.
-
Ευέλικτες δυνατότητες σύνδεσης: Για τη σύνδεση επιπλέον συσκευών για παροχή ρεύματος ή δικτυακών συσκευών μέσω καλωδίου LAN, οι συσκευές devolo διαθέτουν θύρες Gigabit LAN καθώς και ενσωματωμένη πρίζα.
-
Βέλτιστο Tri-Band Mesh: Ο συνδυασμός του WiFi ac με την τεχνολογία Powerline επιτρέπει τη βέλτιστη κατανομή του Internet σε όλο το σπίτι.
-
Δυνατό δίκτυο Mesh: Όλες οι συσκευές devolo δημιουργούν ένα ενιαίο δίκτυο Mesh προσφέροντας Gigabit WiFi στις πιο υψηλές ταχύτητες.
-
Τέλεια συμβατότητα: Οι ρυθμίσεις για την ασφάλεια δεδομένων, τη βελτιστοποίηση απόδοσης και τις έξυπνες επιλογές WiFi, συγχρονίζονται αυτόματα στο δίκτυο.
-
Περισσότερη ισχύς WiFi: Οι συσκευές devolo προσφέρουν σταθερό και γρήγορο WiFi, μέσω δύο ζωνών συχνοτήτων σε έως και εκατό τερματικές συσκευές.

| Technical Data | |
| Ports | |
| Ethernet | 2x RJ45 |
| Integrated Socket | Type F (CEE 7/4) Ampacity: 16A Network filter (2-80 MHz, -22 db to -45 db) |
| Socket | Type F (CEE 7/4) |
| Wi-Fi | |
| Standards | Wi-Fi 4/5 (IEEE 802.11 a/ b/ g/ n/ ac /k /r /v) |
| Radios | 2,4GHz + 5GHz Dual Band Dual concurrent |
| Channels |
2,4 GHz: 5 GHz: |
| Channel widths | 20/ 40/ 80 MHz |
| Streams | 2x2 MIMO |
| Data rates | 2,4 GHz up to 300 Mbps 5 GHz up to 867 Mbps |
| Coverage | ca. 90 m² |
| Mode | Access Point |
| Software Features | |
| Guest Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi timing | Yes |
| Parental lock | Yes |
| Mesh Wi-Fi | Yes |
| Airtime Fairness | Yes |
| Access Point Steering | Yes |
| Wi-Fi encryption | WPA/ WPA2/ WPA3 Personal |
| WPS | PBC, PIN |
| Ethernet | |
| Standards | IEEE 802.3 u/ ab/ x/ az |
| Transmission speeds | 10/ 100/ 1.000 Mbps |
| Auto MDI-X | Yes |
| QoS | Yes |
| IPv4 / IPv6 | Yes / Yes |
| Buttons/ LEDs | |
| Wi-Fi (Button/ LED) | Wi-Fi on/off WPS |
| Home (Button/ LED) | Powerline connection |
| Reset (Button) | Reboot Reset Settings |
| LEDs switchable | Yes |
| Powerline | |
| Standards | G.hn (HomeGrid Forum) |
| Transmission speeds | 2400 Mbps (MIMO) 1200 Mbps (SISO) |
| Range | 500 m |
| Transmission frequency | 2-86 MHz |
| Mode | Peer to Peer |
| Administration | |
| Device website | Yes (Internet browser) |
| Home Network App | Yes (iOS/ Android) |
| Cockpit-Software | Yes (Windows/ MacOS/ Linux) |
| Environment and physical data | |
| Power consumption | Maximum: 12,1 W Typcial: 8,9 W Stand-By: 3,1 W |
| Power supply | 196-250 V AC (50 Hz) |
| Temperature (Storage • Operating) | -25°C to 70°C • 0°C to 40°C |
| Dimensions (in mm, without socket) | 152 x 76 x 40 |
| Ambient conditions | 10-90% Humidity (non-condensing) |
| Weight | 1410 g |
| Dimensions | 188 x 231 x 92 mm |
| Κατασκευαστής | Devolo |
| Μοντέλο | Mesh WiFi 2 Multiroom Kit |
| Part Number | 8764 |
| Κατηγορία | Powerline |
| Ταχύτητα Μετάδοσης | 2400 Mbps |
| Θύρες Ethernet | 2x 1 Gbps |
| Υποστήριξη WiFi | 802.11 b/g/n (2,4GHz, up to 300Mbps) 802.11 ac (5 GHz, up to 867 Mbps) |
| Ταχύτητα WiFi | AC1200 |
| Συμπεριλαμβανόμενοι Αντάπτορες | 3 |
| Passthrough | Passthrough |
| Λοιπά στοιχεία | Package Contents 3x devolo MESH WiFi 2 Adapter 1x installation guide 1x Ethernet cable (2m) |
| Εγγύηση | 3 Έτη |


