Προϊόντα
HP ZBook 8 G1i - Ultra 9-285H - 32GB - 1TB SSD - Nvidia RTX 500 Ada 4GB - Windows 11 Pro - 2.5K 120Hz Display
Χωρίς ΦΠΑ: 2.047,58 €
Pick Up Point: Μικρή Διαθεσιμότητα
Πληροφορίες
Δόσεις
Άτοκες Δόσεις
HP ZBook 8 G1i 16 inch
Pro-level performance combines with true mobility in this sleek and powerful laptop. Review 3D designs, create with AI tools in pro apps, and work across multiple projects wherever you are. Stay productive with an AI workstation that delivers both performance and long-lasting battery.
Power through professional workflows.
Say goodbye to lags and crashes with fast responsiveness. With an Intel® Core™ Ultra CPU, with up to 13 NPU TOPS, integrated or discrete graphics, and large memory configurations, open large files and run pro apps simultaneously for speedy multitasking.
.png)
Work all day. Anywhere.
The most mobile ZBook, now redesigned, is made to move. With a long-lasting battery this sleek device is small enough to fit in your bag so you can stay productive anywhere. This is high performance workstation power on the go.
.png)
Accelerate AI workflows
Speed up AI inferencing on the HP ZBook 8, with pro-level graphics designed for advanced AI workflows. Focus on the work that matters and enable productivity without diverting resources from your most demanding work.
.png)
| Κατασκευαστής | HP |
| Μοντέλο | ZBook 8 G1i - Ultra 9-285H - 32GB - 1TB SSD - Nvidia RTX 500 Ada 4GB - Windows 11 Pro - 2.5K 120Hz Display |
| Part Number | B72SCET |
| Κατηγορία | Laptop |
| Τύπος Laptop | Workstation Copilot+ PC |
| Εύρος Διαγωνίου | 15" εώς 16.9" |
| Διαγώνιος | 16" (IPS, 120 Hz, anti-glare, 400 nits, 100% Adobe RGB and 100% DCI-P3 with HP Eye Ease) |
| Ανάλυση Οθόνης | 2560x1600 |
| Επεξεργαστής | Intel® Core™ Ultra 9 |
| Μοντέλο Επεξεργαστή | Ultra 9 285H (Turbo Boost 5.40GHz, 24MB Cache, Arrow Lake, 16 Cores (6x Performance Cores - 10x Efficient Cores) / 16 Threads) |
| Μνήμη RAM | 32GB (2x16GB) 5600MHz, maximum up to 64GB (2x slots) |
| Τύπος Μνήμης | DDR5 |
| Δίσκος | 1TB NVMe SSD - Gen 4.0 x4 |
| Κάρτα Γραφικών | Nvidia RTX |
| Μοντέλο Κάρτας Γραφικών | RTX 500 Ada 4GB |
| Υποστήριξη Δικτύου | Ethernet - Intel® I219-LM GbE WiFi a/b/g/n/ac/ax/be - Intel® Wi-Fi 7 BE201 (2x2) Bluetooth v5.4 |
| Συνδέσεις | 1x USB 3.2 type A Gen 1 (powered) 1x USB 3.2 type C Gen 2 (USB Power Delivery, DisplayPort™ 1.4) 1x HDMI v2.1 2x Thunderbolt 4 (USB Type C) (USB Power Delivery, DisplayPort™ 2.1) |
| Λειτουργικό Σύστημα | Windows 11 Pro |
| Πρόσθετα Χαρακτηριστικά | 120Hz Monitor Xωρίς optical drive Greek Backlit Keyboard - AI hotkey, Spill-resistant Webcam - 5 MP IR AI Fingerprint Reader |
| Οπισθοφωτισμός Πληκτρολογίου (Backlit) | Mε οπισθοφωτισμό |
| Βάρος | Κάτω από 2 κιλά (1.76kg) |
| Λοιπά στοιχεία | Audio Audio by Poly Studio dual stereo speakers HP World Facing Microphone dual array digital microphones HD audio 1x stereo headphone/ microphone combo jack Design Dimensions: 35.9 x 25 x 1.92 cm Color: Meteor silver Power Power Adapter: 140W USB Type-C® slim adapter Battery: HP Long Life 8-cell, 77 Wh Li-ion polymer |
| Εγγύηση | 3 Έτη, Next Business Day OnSite, DOA 30 ημερών, Τεχν.Υποστήριξη HP Τηλ: 2109696416 |



