Προϊόντα
Samsung Odyssey G9 G91F Quad HD 49¨ Curved UltraWide LED VA - 144Hz / 1ms with AMD FreeSync Premium Pro - HDR Ready
Χωρίς ΦΠΑ: 579,84 €
Pick Up Point: Μικρή Διαθεσιμότητα
Πληροφορίες
Δόσεις
Άτοκες Δόσεις
Samsung Odyssey G9 G91F
Wrap yourself in greater detail
Curved Dual QHD
Immerse yourself in a panoramic gaming experience with a 1000R curved display. This ultra-wide 32:9 screen, equivalent to two side-by-side 16:9 monitors, delivers a full view of your enemies so you can stay one step ahead.
.png)
Explore hidden details in the shadows
VESA DisplayHDR 600
Reveal the whole picture. DisplayHDR 600 delivers more contrast, with deeper blacks and brighter whites, so details shine with clarity even in the darkest scenes.
.png)
Minimized lag for more wins
144Hz Refresh Rate & 1ms Response Time
Rank up in fast-paced games with ease. The 144Hz refresh rate and 1ms response time reduce lag and capture your moves, so you can game with ultra-smooth action.
.png)
Get smooth action without disruption
AMD FreeSync™ Premium Pro
Keep your fast-action games fluid with variable refresh rate (VRR) and AMD FreeSync™ Premium Pro. The synced GPU and panel reduce choppiness, screen lag, and image tears, setting you up for even the most intense gaming sessions.
.png)
Maintain winning streaks with ease
Ergonomic Stand
Reach the height of winning in total comfort. Simply tilt and adjust your monitor until all enemies are in perfect view.
.png)
| Κατασκευαστής | Samsung |
| Μοντέλο | Odyssey G9 G91F Quad HD 49¨ Curved UltraWide LED VA - 144Hz / 1ms with AMD FreeSync Premium Pro - HDR Ready |
| Part Number | LS49FG912EUXEN |
| Κατηγορία | Οθόνες Η/Υ |
| Εύρος Διαγωνίου | μεγαλύτερο από 28" |
| Διαγώνιος | 49" |
| Ανάλυση | 5120x1440 |
| Response Time | 1ms |
| Refresh Rate | 144Hz |
| Inputs | HDMI 2x 2.1 DisplayPort 1x 1.4 USB (3x 3.2 Type-A downstream, 1x 3.0 Type-B upstream) 3,5mm Jack |
| Τύπος Panel | VA |
| Πρόσθετα Χαρακτηριστικά | VESA (100 x 100 mm) Curved 1000R AMD FreeSync Premium Pro HDR Ready Tilt -2.0° (± 2°) ~ +11.0° (± 2°) Swivel -15.0° (± 3°) ~ +15.0° (± 3°) Height Adjustment 120 mm (±5.0 mm) |
| Brightness | 350 nits |
| Contrast Ratio | 2500:1 |
| Λοιπά στοιχεία | Design sRGB coverage: 92% (CIE1976) Color support: Max 1.07B Dimensions with Stand (WxHxD): 1147.6 x 568.4 x 420.5 mm Dimensions without Stand (WxHxD): 1147.6 x 363.5 x 293.8 mm Weight with Stand: 15.6 kg Weight without Stand: 10.6 kg Power Power Supply: Internal, AC 100~240V Consumption (Max): 180 W Consumption (Typ): 45 W Consumption (DPMS): 0.50 W Consumption (Off): 0.30 W Consumption (Yearly): 66 kWh/year Accessories Power Cable (1.5 m) DisplayPort Cable USB Type-A 3.0 Cable |
| Εγγύηση | 2 Έτη, DOA 7 ημερών. Τηλ. Υποστήριξης 80111 7267864, Από κινητό: 210 6897691 |


